Linkback (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Action
id: Tindakan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Update
id: Perbarui

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Creation date
id: Tanggal dibuat

en: The update has been performed.
id: Pembaruan sudah dilakukan.

en: Changed
id: Berubah

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Services
id: Layanan

en: About
id: Tentang

en: RDF mapping
id: Pemetaan RDF

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Changed date
id: Tanggal diubah
