Linkback (8.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Action
ru: Действие

en: Edit
ru: Редактировать

en: Settings
ru: Настройки

en: Update
ru: Обновить

en: View
ru: Просмотр

en: Created
ru: Создано

en: Update options
ru: Настройки обновления

en: Creation date
ru: Дата создания

en: Handler
ru: Обработчик

en: The update has been performed.
ru: Обновление было выполнено.

en: Changed
ru: Изменение

en: Excerpt
ru: Цитата

en: Language code
ru: Код языка

en: Services
ru: Службы

en: Process queue
ru: Обработать очередь

en: About
ru: Информация

en: Debug mode
ru: Режим отладки

en: Origin
ru: принадлежность

en: RDF mapping
ru: RDF сопоставление

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Changed date
ru: Дата изменения

en: A boolean indicating whether the node is published.
ru: Логическое значение, указывающее опубликован ли материал.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.
