Linkback (8.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (12 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Edit
cy: Golygu

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Update
cy: Diweddaru

en: View
cy: Gweld

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Update options
cy: Dewisiadau diweddaru

en: The update has been performed.
cy: Mae'r diweddaraid yma wedi ei wneud.

en: Language code
cy: Côd yr iaith
