Linkback (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Action
ja: アクション

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Update
ja: 更新

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Update options
ja: 更新オプション

en: Creation date
ja: 作成日時

en: The update has been performed.
ja: 更新されました。

en: Changed
ja: 変更済

en: Language code
ja: 言語コード

en: Services
ja: サービス

en: About
ja: アバウト

en: Debug mode
ja: デバッグモード

en: Origin
ja: 原点

en: RDF mapping
ja: RDF マッピング

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Changed date
ja: 更新日

en: A boolean indicating whether the node is published.
ja: ノードが掲載されているかどうかを表すブール値。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
