Linkback (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: تدوین

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: The update has been performed.
fa: به‌روزرسانی انجام شد.

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Language code
fa: کد زبان

en: About
fa: درباره

en: Changed date
fa: تاریخ تغییر
