Linkback (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Update options
pt: Opções de atualização

en: Creation date
pt: Data de criação

en: Handler
pt: Gerenciador

en: The update has been performed.
pt: A atualização foi concluída.

en: Changed
pt: Alterado

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Services
pt: Serviços

en: About
pt: Sobre

en: Debug mode
pt: Modo debug

en: Origin
pt: Origem

en: RDF mapping
pt: Mapeamento de RDF

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Changed date
pt: Data de alteração

en: A boolean indicating whether the node is published.
pt: Um booleano indicando se o node está publicado.

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
