Link checker (2.0.1) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Logging
fr: Journalisation

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Error
fr: Erreur

en: Never
fr: Jamais

en: Method
fr: Méthode

en: Last checked
fr: Vérifié pour la dernière fois

en: Sort by
fr: Trier par

en: Error handling
fr: Gestion des erreurs

en: Result
fr: Résultat

en: Failed
fr: Échec

en: Base path
fr: Chemin de base

en: Apply
fr: Appliquer

en: Log level
fr: Niveau de journalisation

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Link ID
fr: Identifiant du lien

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Broken links
fr: Liens brisés

en: Shows a list of broken links in content.
fr: Montre une liste des liens brisés dans les contenus.

en: Edit link settings
fr: Modifier la configuration du lien

en: Scan blocks for links
fr: Rechercher des liens dans les blocs

en: Check settings
fr: Paramètres de vérification

en: Check interval for links
fr: Intervalle de vérification des liens

en: Status code
fr: Code du statut

en: URL hash
fr: Hash de l'URL

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Entity field
fr: Champs entité

en: Master
fr: Principal

en: Link to entity
fr: Lier à l'entité

en: Displaying @start - @end of @total
fr: Affichage de @start à @end sur @total

en: Entity language
fr: Langue de l'entité

en: The label of the entity that is related to the file.
fr: Le libellé de l'entité qui est reliée au fichier.

en: Make entity label a link to entity page.
fr: Lier le libellé de l'entité à la page de l'entité.

en: There are no items to be indexed.
fr: Il n'y a pas d'éléments à indexer.
