Link checker (2.1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Disabled
it: Disattivato

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Error
it: Errore

en: Page
it: Pagina

en: Never
it: Mai

en: Desc
it: Disc

en: Method
it: Metodo

en: Last checked
it: Ultimo controllo

en: Sort by
it: Ordina per

en: Result
it: Risultato

en: Failed
it: Non riuscito

en: Base path
it: Percorso di base

en: Apply
it: Applica

en: Log level
it: Livello di log

en: Offset
it: Scostamento

en: Maintenance
it: Manutenzione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Link ID
it: ID della voce

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Check settings
it: Impostazioni di verifica

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Entity field
it: Campo dell'entità

en: Master
it: Principale

en: Link to entity
it: Link all'entità

en: Displaying @start - @end of @total
it: Visualizzazione elementi @start - @end su @total

en: Entity language
it: Lingua dell'entità

en: The label of the entity that is related to the file.
it: L'etichetta dell'entità collegata al file.

en: Make entity label a link to entity page.
it: Rendere l'etichetta dell'entità un collegamento alla pagina dell'entità
