Link checker (8.x-1.0-beta5) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Logging
tr: Kayıt tutma

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Error
tr: Hata

en: Page
tr: Sayfa

en: Never
tr: Asla

en: Desc
tr: Azalan

en: Method
tr: Yöntem

en: Last checked
tr: Son kontrol

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Result
tr: Sonuç

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: Base path
tr: Ana yol

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Link ID
tr: Bağlantı ID

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Check settings
tr: Ayarları kontrol edin

en: Asc
tr: Artan

en: Entity field
tr: Nesne (entity) alanı

en: Master
tr: Ana (master)

en: Link to entity
tr: Varlık bağlantısı

en: Displaying @start - @end of @total
tr: @start - @end / @total görüntüleniyor

en: Entity language
tr: Varlık dili

en: The label of the entity that is related to the file.
tr: Dosyayla ilgili varlığın etiketi.

en: Make entity label a link to entity page.
tr: Varlık etiketini, varlık sayfasına yönelik bir bağlantı yap.
