Link checker (8.x-1.0-beta6) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Logging
hi: लॉगिंग

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: URL
hi: यूआरएल

en: Error
hi: त्रुटि

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Desc
hi: अवरोही

en: Method
hi: तरीका

en: Last checked
hi: अंतिम बार जांचा गया

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Result
hi: परिणाम

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
