Link checker (8.x-1.0-beta6) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Disabled
ja: 無効

en: Logging
ja: ログ記録

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: General settings
ja: 全般の設定

en: Error
ja: エラー

en: Page
ja: ページ

en: Never
ja: なし

en: Desc
ja: 降順

en: Method
ja: メソッド

en: Last checked
ja: 最終確認日時

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Result
ja: 結果

en: Failed
ja: 失敗

en: Base path
ja: ベースパス

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Maintenance
ja: メンテナンス

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Link ID
ja: リンクID

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Check settings
ja: 設定を確認

en: One HTTP status code per line, e.g. 403.
ja: 1行に1つの HTTP ステータスコード 例: 403

en: Status code
ja: 状態コード

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity id
ja: エンティティ id

en: Link to entity
ja: エンティティへリンク

en: Displaying @start - @end of @total
ja: @total 件中の @start 件目～ @end 件目を表示

en: Entity language
ja: エンティティの言語

en: The label of the entity that is related to the file.
ja: ファイルに関連付けられているエンティティのラベル。

en: Make entity label a link to entity page.
ja: エンティティのラベルをエンティティページへのリンクにする。
