Linked Data Lookup Field (1.0.1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Base URL
pt: URL Base

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Query results
pt: Resultados da consulta

en: Data source
pt: Origem de dados

en: Third party settings
pt: Configurações de terceiros

en: Text value
pt: Valor de texto

en: %name: may not be longer than @max characters.
pt: %name: não deve ter mais de @max caracteres.
