Linked Entity Reference (1.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Options
id: Opsi

en: Fields
id: Bidang isian

en: Reference
id: Referensi

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: External links only
id: Tautan eksternal saja

en: An autocomplete text field.
id: Bidang teks pelengkapan otomatis.

en: Display the label of the referenced entities.
id: Tampilkan label entitas rujukan.

en: Rendered entity
id: Entitas yang dihasilkan

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
id: Tampilkan referensi entitas yang telah diberikan oleh entity_view().

en: Allowed link type
id: Jenis tautan yang diizinkan

en: Internal links only
id: Tautan internal saja

en: Both internal and external links
id: Baik link internal maupun eksternal

en: This must be an external URL such as %url.
id: Ini harus berupa URL eksternal seperti %url.

en: Media library
id: Perpustakaan media
