Linked Entity Reference (1.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Label
it: Etichetta

en: Options
it: Opzioni

en: Fields
it: Campi

en: Reference
it: Riferimento

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: External links only
it: Solo collegamenti esterni

en: An autocomplete text field.
it: Un campo di testo con autocompletamento.

en: Display the label of the referenced entities.
it: Visualizza l'etichetta delle entità messe in relazione.

en: Rendered entity
it: Entità visualizzata

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
it: Visualizza le entità messe in relazione tramite entity_view().

en: Allowed link type
it: Tipo di link consentito

en: Internal links only
it: Solo collegamenti interni

en: Both internal and external links
it: Collegamenti sia interni che esterni

en: This must be an external URL such as %url.
it: Questa deve essere una URL esterna come %url.
