Linked Field (8.x-1.4) - en to gu translation catalogue (8 entries)

en: Attribute
gu: ગુણધર્મ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Description
gu: વર્ણન

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Text
gu: લખાણ

en: Attributes
gu: લક્ષણો

en: Destination
gu: લક્ષ્યસ્થાન
