Linked Field (8.x-1.4) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Attribute
hi: विशेषता

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Text
hi: लेख

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Advanced
hi: विकसित

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Attributes
hi: गुण

en: Destination
hi: गंतव्य

en: - Select -
hi: - चुनें -
