Linked Field (8.x-1.4) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Attribute
it: Attributo

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Text
it: Testo

en: Custom
it: Personalizzato

en: Advanced
it: Avanzate

en: Configuration
it: Configurazione

en: Attributes
it: Attributi

en: Destination
it: Destinazione

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Link this field
it: Collega questo campo

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.
