Linked Field (8.x-1.4) - en to ka translation catalogue (10 entries)

en: Attribute
ka: ატრიბუტი

en: Type
ka: ტიპი

en: Description
ka: აღწერა

en: Field
ka: ველი

en: Label
ka: სათაური

en: Text
ka: ტექსტი

en: Advanced
ka: გაფართოებული

en: Configuration
ka: კონფიგურაცია

en: Attributes
ka: ატრიბუტები

en: Destination
ka: დანიშნულების ადგილი
