Linked Field (8.x-1.4) - en to ml translation catalogue (6 entries)

en: Attribute
ml: ആട്രിബ്യൂട്ടുകൾ

en: Type
ml: തരം

en: Description
ml: വിവരണം

en: Field
ml: ഫീൽഡ്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്
