Linked Field (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Attribute
pt: Atributo

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Etiqueta

en: Text
pt: Texto

en: Custom
pt: Personalizado

en: Advanced
pt: Avançado

en: Configuration
pt: Configuração

en: Attributes
pt: Atributos

en: Destination
pt: Destino

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Link this field
pt: Ligar este campo

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.
