Linked Field (8.x-1.4) - en to ug translation catalogue (8 entries)

en: Attribute
ug: خۇسۇسىيەت

en: Type
ug: تىپى

en: Description
ug: بايانى

en: Label
ug: بەلگە

en: Text
ug: تېكىست

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Configuration
ug: لايىھە
