Link icon (8.x-1.0-alpha15) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: - None -
ja: - なし -

en: Link
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: Default
ja: デフォルト

en: Top
ja: トップ

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Open link in new window
ja: リンクを新しいウィンドウで開く

en: Bottom
ja: ボトム

en: Medium
ja: 中程度

en: Button
ja: ボタン

en: Square
ja: 正方形

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Red
ja: レッド

en: Blue
ja: ブルー

en: Usage
ja: 使用方法

en: About
ja: アバウト

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Round
ja: 端数切り捨て

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Add rel="nofollow" to links
ja: リンクに rel="nofollow" を追加

en: Add rel="@rel"
ja: rel="@rel" を追加

en: Stores a URL string, optional varchar link text, and optional blob of attributes to assemble a link.
ja: リンクを構成する URL 文字列と、オプションとしての varchar リンクテキスト、 attribute の blob などを保存します。

en: Link format settings
ja: リンクフォーマットの設定
