Link Icon (8.x-1.7) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: - None -
id: - Tiada -

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Open link in new window
id: Buka tautan di jendela baru

en: Bottom
id: Dasar

en: Medium
id: Sedang

en: Button
id: Tombol

en: Square
id: Kotak

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Red
id: Merah

en: Blue
id: Biru

en: Grey
id: Abu-abu

en: Orange
id: Oranye

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Link settings
id: Pengaturan tautan

en: Round
id: Pembulatan

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Trim link text length
id: Panjang potong link teks

en: URL only
id: Hanya URL

en: Show URL as plain text
id: Tampilkan URL sebagai teks biasa

en: Add rel="nofollow" to links
id: Tambahkan rel="nofollow" ke tautan

en: Add rel="@rel"
id: Tambahkan rel="@rel"

en: Allow link text
id: Izinkan teks tautan

en: Allowed link type
id: Jenis tautan yang diizinkan
