Link Icon (8.x-1.9) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: None
tr: Hiçbiri

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Default
tr: Varsayılan

en: Top
tr: En üst

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Open link in new window
tr: Bağlantıyı yeni sayfada aç

en: Bottom
tr: Alt

en: Medium
tr: Orta

en: Button
tr: Düğme

en: Square
tr: Kare

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Red
tr: Kırmızı

en: Purple
tr: Mor

en: Blue
tr: Mavi

en: Orange
tr: Turuncu

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Link settings
tr: Bağlantı ayarları

en: Round
tr: Yuvarlama

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Trim link text length
tr: Bağlantı metni uzunluğunu kırp

en: URL only
tr: Yalnızca URL adresi

en: Show URL as plain text
tr: URL'yi düz metin olarak göster

en: Add rel="nofollow" to links
tr: Bağlantılara rel="nofollow" ekle

en: Add rel="@rel"
tr: rel="@rel" ekle

en: Allow link text
tr: Bağlantı metnine izin ver

en: Allowed link type
tr: İzin verilen bağlantı tipi
