Linkit (6.1.4) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Taxonomy term
id: Istilah taksonomi

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: File extensions
id: Ekstensi berkas

en: User
id: Pengguna

en: System
id: Sistem

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: External
id: Eksternal

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Profile
id: Profil

en: Front page
id: Halaman depan

en: Available tokens
id: Token yang tersedia

en: Limit
id: Batas

en: Entity
id: Entitas

en: Allowed file extensions
id: Ekstensi berkas yang diperbolehkan

en: Edit profile
id: Edit profil

en: About
id: Tentang

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Save and continue
id: Simpan dan lanjutkan

en: Uses
id: Penggunaan

en: Restrict to the selected roles
id: Batasi pada peran yang dipilih

en: Contact form
id: Form kontak

en: Saved %label configuration.
id: Menyimpan konfigurasi %label.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
id: Pisahkan ekstensi berkas dengan spasi atau koma dan jangan tambahkan titik di depannya.

en: Weight for @title
id: Bobot @title
