Linkit (8.x-4.0) - en to sv translation catalogue (78 entries)

en: Title
sv: Titel

en: E-mail
sv: E-post

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Attribute
sv: Egenskap

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: Scheme
sv: Schemaläggning

en: Weight
sv: Vikt

en: Link
sv: Länk

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Field
sv: Fält

en: Save
sv: Spara

en: User
sv: Användare

en: Options
sv: Alternativ

en: Custom
sv: Anpassad

en: Widget type
sv: Typ av widget

en: Link URL
sv: URL för länk

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Class
sv: Klass

en: Save changes
sv: Spara ändringar

en: Update profile
sv: Uppdatera profil

en: Profile
sv: Profil

en: Front page
sv: Startsida

en: Available tokens
sv: Tillgängliga ersättningstecken

en: Entity
sv: Objekt

en: Open in new window
sv: Öppna i ett nytt fönster

en: Relationship
sv: Relation

en: Editor
sv: Redaktör

en: Add new profile
sv: Lägg till ny profil

en: Edit profile
sv: Redigera profil

en: Page not found
sv: Sidan hittades inte

en: Attribute settings
sv: Inställningar för egenskaper

en: Target
sv: Mål

en: Profile Name
sv: Profilnamn

en: Add profile
sv: Lägg till profil

en: Delete profile
sv: Radera profil

en: Manage attributes
sv: Hantera egenskaper

en: Edit Link
sv: Redigera länk

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Frontpage
sv: Startsida

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Add link
sv: Lägg till länk

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: No results
sv: Inget resultat

en: Restrict to the selected roles
sv: Begränsa till valda roller

en: Image file settings
sv: Inställningar för bildfiler

en: Accesskey
sv: Åtkomstnyckel

en: Import profiles
sv: Importera profiler

en: Include unpublished nodes
sv: Inkludera ej publicerade noder

en: Saved %label configuration.
sv: Sparade inställningar för %label.

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Support for Linkit module
sv: Support för modulen Linkit

en: Administer Linkit
sv: Administrera Linkit

en: Perform administration tasks for Linkit.
sv: Utför administrativa åtgärder för Linkit.

en: Insert link
sv: Infoga länk

en: Linkit autocomplete response function
sv: Automatiskt slutförande av svarsfunktion för Linkit

en: Linkit profile
sv: Profil för Linkit

en: Linkit profiles
sv: Profiler för Linkit

en: Show pixel dimensions
sv: Visa pixelmått

en: Group by bundle
sv: Gruppera efter paket.

en: This is an internal path.
sv: Det här är en intern sökväg.

en: This page does not exist or you do not have access to it.
sv: Sidan finns inte eller så har du inte åtkomst till den.

en: No information available
sv: Ingen information tillgänglig

en: This is an external URL, but we don't know where it leads.
sv: Detta är en extern URL, men vi vet inte vart den leder.

en: Select profile to use
sv: Välj profil att använda

en: Search for content.
sv: Sök efter innehåll.

en: Start typing to find content or paste a URL.
sv: Börja skriva för att hitta innehåll eller klistra in en URL.

en: This will be populated by the search, or you can fill it in yourself.
sv: Det här kommer att fyllas i av sökningen, eller så fyller du i den själv.

en: Can not find the profile type
sv: Kan inte hitta profiltypen

en: Manage Linkit profiles.
sv: Hantera profiler för Linkit.

en: Result description
sv: Resultatsbeskrivning
