Linkit (8.x-4.0) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Attribute
pt: Atributo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: Field
pt: Campo

en: Save
pt: Salvar

en: User
pt: Usuário

en: Options
pt: Opções

en: Custom
pt: Personalizado

en: Widget type
pt: Tipo de widget

en: System
pt: Sistema

en: Link URL
pt: URL do link

en: Attributes
pt: Atributos

en: Class
pt: Classe

en: Save changes
pt: Salvar alterações

en: Profile
pt: Perfil

en: Front page
pt: Página inicial

en: Available tokens
pt: Tokens disponíveis

en: Entity
pt: Entidade

en: Open in new window
pt: Abrir em uma nova janela

en: Relationship
pt: Relação

en: Add new profile
pt: Adicionar novo perfil

en: Edit profile
pt: Editar perfil

en: Page not found
pt: A página não foi encontrada

en: Attribute settings
pt: Configurações do atributo

en: Target
pt: Alvo

en: Profile Name
pt: Nome do perfil

en: Delete profile
pt: Eliminar perfil

en: Manage attributes
pt: Administrar características

en: Edit Link
pt: Editar Link

en: Save and continue
pt: Salvar e continuar

en: Frontpage
pt: Página Inicial

en: Dashboard
pt: Painel

en: Add link
pt: Adicionar link

en: Edit link
pt: Link "editar"

en: No results
pt: Nenhum resultado

en: Restrict to the selected roles
pt: Restringir aos seguintes papéis

en: Image file settings
pt: Definições do arquivo de imagem

en: Saved %label configuration.
pt: Configuração de %label salva.

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Thumbnail image style
pt: Estilo da miniatura
