Linky (8.x-1.0-alpha10) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Link
hi: कड़ी

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Last checked
hi: अंतिम बार जांचा गया

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: author
hi: लेखक

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: About
hi: के बारे में

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Revision log message
hi: संशोधन लॉग संदेश

en: Revision user
hi: संशोधन यूज़र

en: Briefly describe the changes you have made.
hi: संक्षेप में परिवर्तन का वर्णन करे जो आपने किए हैं

en: The time that the current revision was created.
hi: समय है कि वर्तमान संशोधन बनाया गया था

en: The user ID of the author of the current revision.
hi: वर्तमान संशोधन के लेखक की उपयोगकर्ता आईडी।

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
hi: संदर्भित इकाई (%type: %id) मौजूद नहीं है।

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
hi: इस इकाई (%type: %label) को संदर्भित नहीं किया जा सकता है।

en: Revision create time
hi: संशोधन समय बना

en: Default revision
hi: डिफ़ॉल्ट संशोधन

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
hi: यह सहेजे जाने पर डिफ़ॉल्ट संशोधन था कि नहीं उस का चिन्ह।
