Linky (8.x-1.0-alpha8) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Author
tr: Yazar

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Link
tr: Bağlantı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Page
tr: Sayfa

en: Custom
tr: Özel

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: Link URL
tr: Bağlantı URL

en: Destination
tr: Hedef

en: Last checked
tr: Son kontrol

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: author
tr: yazar

en: Changed
tr: Değişti

en: Apply
tr: Uygula

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Link title
tr: Bağlantı başlığı

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Follow
tr: İzle

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
tr: Başvurulan varlık (%type: %id) mevcut değil.

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
tr: Bu varlık (%type: %label) referans alınamıyor.
