Linky (8.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Author
uk: Автор

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Link
uk: Посилання

en: Created
uk: Створено

en: Page
uk: Сторінка

en: Custom
uk: Власний

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Link URL
uk: URL-адреса посилання

en: Destination
uk: Місце призначення

en: Last checked
uk: Востаннє перевірено

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: author
uk: автор

en: Changed
uk: Змінено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Email addresses
uk: Адреси ел. пошти

en: Offset
uk: Зміщення

en: About
uk: Про модуль

en: Link title
uk: Заголовок посилання

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Follow
uk: Продовжити

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Revision log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Revision user
uk: Користувач редакції

en: Briefly describe the changes you have made.
uk: Коротко опишіть внесені зміни.

en: The time that the current revision was created.
uk: Час, коли була створена поточна редакція.

en: The user ID of the author of the current revision.
uk: ID користувача автора поточної редакції.

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
uk: Сутності за посиланням (%type: %id) не існує.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: This entity (%type: %label) cannot be referenced.
uk: На цю сутність (%type: %label) не можна посилатися.

en: Revision create time
uk: Час створення редакції

en: Default revision
uk: Базова редакція

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
uk: Прапор, що сигналізує про те, чи це була базова редакція, коли вона була збережена.
