LISSA Kickstart (8.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (34 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Development
fi: Kehitys

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Explanation or submission guidelines
fi: Selitys tai ohjeet

en: Edit
fi: Muokkaa

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Image
fi: Kuva

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Time
fi: Aika

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Current
fi: Tämänhetkinen

en: node
fi: solmu

en: Start
fi: Alkaa

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Authored on
fi: Luotu

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Usage
fi: Käyttö

en: About
fi: Tietoja

en: Web services
fi: Verkkopalvelut

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
fi: Oletko varma että haluat poistaa sisältötyypin %type?

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fi: Epäkelpo koneluettava nimi. Syötä jokin muu nimi kuin %invalid.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: The time that the node was created.
fi: Solmun luontiajankohta.

en: The time that the node was last edited.
fi: Ajankohta jolloin solmua viimeksi muokattiin.
