LISSA Kickstart (8.x-1.0-beta1) - en to hr translation catalogue (29 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Content
hr: Sadržaj

en: Development
hr: Razvoj

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Explanation or submission guidelines
hr: Upute za dodavanje sadržaja

en: Edit
hr: Uredi

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Image
hr: Slika

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Time
hr: Vrijeme

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Event
hr: Događanje

en: Current
hr: Trenutno

en: Start
hr: Početak

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Usage
hr: Upotreba

en: About
hr: Opis

en: Web services
hr: Mrežni servisi

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
hr: Želite li zbilja ukloniti vrstu sadržaja %type?

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hr: Nevaljan stroju čitljiv naziv. Unesite naziv drugačiji od %invalid.
