List field predefined options (2.0.0-beta3) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Custom
pt: Personalizado

en: Fields
pt: Campos

en: Georgia
pt: Geórgia

en: California
pt: Califórnia

en: Mississippi
pt: Mississipi

en: New Mexico
pt: Novo México

en: North Carolina
pt: Carolina do Norte

en: North Dakota
pt: Dakota do Norte

en: South Carolina
pt: Carolina do Sul

en: South Dakota
pt: Dakota do Sul

en: Allowed values
pt: Valores permitidos

en: District Of Columbia
pt: Distrito de Columbia

en: Plugin ID
pt: ID do plugin

en: List Predefined Options
pt: Listar opções predefinidas

en: Provides reusable, predefined options for list fields
pt: Fornece opções reutilizáveis e predefinidas para campos de lista

en: Predefined options
pt: Opções pré-definidas
