Live Blog (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: List
fr: Lister

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: edit
fr: modifier

en: View
fr: Voir

en: Created
fr: Créé

en: Revisions
fr: Versions

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Revert
fr: Rétablir

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Changed
fr: Modifié

en: Revision of %title from %date
fr: Version de %title du %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la version du %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la version du %revision-date ?

en: Delete all revisions
fr: Supprimer toutes les versions

en: Copy of the revision from %date.
fr: Copie de la version du %date.

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: Post ID
fr: Identifiant (ID) de contribution

en: Time interval
fr: Intervalle de temps

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: @date by @username
fr: @date par @username
