Live Blog (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: List
it: Elenco

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Revisions
it: Revisioni

en: Authored by
it: Creato da

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Revert
it: Ripristina

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Changed
it: Modificato

en: Revision of %title from %date
it: Revisione di %title del %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: Delete all revisions
it: Elimina tutte le revisioni

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: Time interval
it: Intervallo di tempo

en: @date by @username
it: @date da @username
