Live Blog (1.0.6) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: List
pt: Lista

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: edit
pt: editar

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Revisions
pt: Revisões

en: Authored by
pt: Criado por

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Revert
pt: Reverter

en: Info
pt: Informações

en: Revisions for %title
pt: Revisões para %title

en: Revision
pt: Revisão

en: Changed
pt: Alterado

en: Revision of %title from %date
pt: Revisão de %title da data de  %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pt: Tem a certeza que pretende reverter para a revisão de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pt: Tem a certeza que pretende eliminar a revisão de %revision-date?

en: Installation
pt: Instalação

en: 10 sec
pt: 10 s

en: Delete all revisions
pt: Eliminar todas as revisões

en: Copy of the revision from %date.
pt: Cópia da revisão da data %date.

en: Current revision
pt: Revisão atual

en: Time interval
pt: Intervalo de tempo

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: @date by @username
pt: @date por @username
