Live Blog (1.0.6) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: List
ja: リスト

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: edit
ja: 編集

en: View
ja: ビュー

en: Created
ja: 作成

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: Installation
ja: インストール

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Time interval
ja: 間隔

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿
