Live Weather (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: 1 hour
de: 1 Stunde

en: Location
de: Ort

en: One day
de: Ein Tag

en: Wind speed
de: Windgeschwindigkeit

en: Cache settings
de: Cache-Einstellungen

en: About
de: Über

en: Temperature unit
de: Temperatureinheit

en: Live Weather
de: Live-Wetter

en: Weather location
de: Wetter Standort

en: Weather settings
de: Wettereinstellungen

en: Weather Settings
de: Wettereinstellungen

en: Forcast Image
de: Vorhersagenbild

en: Humidity level
de: Luftfeuchtigkeit

en: Sunrise time
de: Sonnenaufgang

en: Sunset time
de: Sonnenuntergang

en: Woeid
de: WOEID

en: No locations available.
de: Keine Standorte verfügbar

en: Are you sure you want to delete location?
de: Möchtest du den Standort wirklich löschen?

en: location invalid.
de: Ungültiger Standort.

en: location already exists.
de: Standort existiert bereits.

en: Select Fahrenheit or Celsius for temperature unit.
de: Wähle Fahrenheit oder Celsius als Temperatureinheit.

en: Location list
de: Standortliste

en: Live Weather block
de: Livewetter-Block
