Liveblog (2.0.0-alpha4) - en to am translation catalogue (26 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Content
am: ይዞታ

en: Author
am: ደራሲ

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: view
am: ትይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: edit
am: አስተካክል

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Update
am: አዘምን

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Published
am: የታተመ

en: Location
am: ቦታ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Source
am: ምንጭ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
