Liveblog (8.x-1.0-alpha6) - en to hi translation catalogue (40 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: On
hi: चालू

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Create
hi: बनाएँ

en: All
hi: सभी

en: Off
hi: बंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Location
hi: स्थान

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: N/A
hi: एन / ए

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Source
hi: स्रोत

en: Changed
hi: बदल गया

en: @type: deleted %title.
hi: @type: %title मिटाया गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Full content
hi: पूरी सामग्री

en: UUID
hi: युयुआइङी
