Liveblog (8.x-1.0-alpha6) - en to uk translation catalogue (52 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Administration
uk: Адміністрування

en: On
uk: Увімкнено

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: edit
uk: редагувати

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: View
uk: Перегляд

en: Created
uk: Створено

en: Create
uk: Створити

en: All
uk: Все

en: Off
uk: Вимкнено

en: Published
uk: Опубліковано

en: Location
uk: Місце розташування

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: N/A
uk: Н/Д

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Additional
uk: Додатково

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Key
uk: Ключ

en: Source
uk: Джерело

en: Post title
uk: Заголовок повідомлення

en: Changed
uk: Змінено

en: @type: deleted %title.
uk: @type: %title видалено.

en: Live
uk: Наживо

en: Apply
uk: Застосувати

en: Offset
uk: Зміщення

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Cluster
uk: Кластер

en: Highlight
uk: Підсвітити

en: Published status
uk: Стан публікації

en: Full content
uk: Повний вміст

en: Secret
uk: Таємний

en: App ID
uk: Ідентифікатор програми

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: The username of the content author.
uk: Ім'я користувача автора матеріалу.
