Liveblog (8.x-1.1-alpha10) - en to da translation catalogue (44 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: On
da: Tilsluttet

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Settings
da: Indstillinger

en: edit
da: redigér

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: Created
da: Oprettet

en: Create
da: Opret

en: All
da: Alle

en: Off
da: Afbrudt

en: Published
da: Udgivet

en: Location
da: Lokation

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Additional
da: Yderligere oplysninger

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Key
da: Nøgle

en: Source
da: Kilde

en: Changed
da: Ændret

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: Live
da: Eksisterende

en: Apply
da: Udfør

en: Offset
da: Forskydning

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Highlight
da: Fremhæv

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Asc
da: Stigende

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.

en: The username of the content author.
da: Forfatterens brugernavn.
