Liveblog (8.x-1.1-alpha7) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Administration
it: Amministrazione

en: On
it: Acceso

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Create
it: Crea

en: All
it: Tutti

en: Off
it: Spento

en: Published
it: Pubblicato

en: Location
it: Posizione

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: N/A
it: N/D

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Additional
it: Aggiuntivo

en: Sort by
it: Ordina per

en: Key
it: Chiave

en: Source
it: Sorgente

en: Changed
it: Modificato

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Cluster
it: Gruppo

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: Full content
it: Contenuto completo

en: Master
it: Principale

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.

en: The username of the content author.
it: Nome utente dell'autore del contenuto.
