Liveblog (8.x-1.1-alpha8) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Administration
pt: Administração

en: On
pt: Ligado

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Settings
pt: Definições

en: edit
pt: editar

en: Preview
pt: Pré-visualização

en: Save
pt: Guardar

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Mostrar

en: Created
pt: Criado

en: Create
pt: Criar

en: All
pt: Todos

en: Off
pt: Desligado

en: Published
pt: Publicado

en: Location
pt: Localização

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: N/A
pt: N/D

en: Authored by
pt: Criado por

en: Desc
pt: Descendente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Key
pt: Chave

en: Source
pt: Fonte

en: Changed
pt: Alterado

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title eliminado.

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Published status
pt: Estado da publicação

en: Full content
pt: Conteúdo completo

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.
