Liveblog (8.x-1.1-alpha9) - en to is translation catalogue (28 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: delete
is: strika

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Content
is: Innihald

en: Author
is: Høvundur

en: Actions
is: Gerðir

en: Cancel
is: Avlýs

en: Administration
is: Fyrisiting

en: view
is: vís

en: Edit
is: Broyt

en: Reset
is: Tómstilla

en: Settings
is: Setingar

en: edit
is: broyt

en: Preview
is: Undansýning

en: Save
is: Goym

en: Update
is: Dagfør

en: View
is: Vís

en: Created
is: Stovnað

en: Create
is: Stovna

en: All
is: Øll

en: Published
is: Útgivið

en: Location
is: Pláss

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Key
is: Lykil

en: @type: deleted %title.
is: @type: strikaði %title.
