Liveblog (8.x-1.3-alpha15) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Administration
id: Administrasi

en: On
id: Pada

en: view
id: tampilan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Create
id: Buat

en: All
id: Semua

en: Off
id: Matikan

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Location
id: Lokasi

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: N/A
id: T/T

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Additional
id: Tambahan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Key
id: Kunci

en: Source
id: Sumber

en: Changed
id: Berubah

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: Live
id: Langsung

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: Full content
id: Konten lengkap

en: Asc
id: Urutan turun

en: @name field is required.
id: @name field dibutuhkan.

en: The username of the content author.
id: Nama pengguna dari penulis konten.
