Living Spaces (1.0.0-alpha1) - en to th translation catalogue (104 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Pages
th: หน้า

en: Add space
th: เพิ่มพื้นที่

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Private
th: ส่วนตัว

en: Groups
th: กลุ่ม

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Manager
th: ผู้จัดการ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: On
th: เปิด

en: Date
th: วันที่

en: Links
th: ลิงก์

en: None
th: ไม่มี

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Export
th: ส่งออก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Time
th: เวลา

en: Access
th: การเข้าถึง

en: View
th: ดู

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Modules
th: โมดูล

en: Menu
th: เมนู

en: ID
th: ไอดี

en: You are not authorized to access this page.
th: คุณไม่มีสิทธิ์เข้าดูหน้านี้

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Email
th: อีเมล

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Access denied
th: ปัญหา 'access denied'

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Off
th: ปิด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: URL alias
th: เป็นการกำหนด URL เฉพาะให้กับธีม

en: Last login
th: เข้าสู่ระบบล่าสุด

en: Month
th: เดือน

en: Fax
th: โทรสาร

en: Address
th: ที่อยู่

en: General
th: ทั่วไป

en: Calendar
th: ปฏิทิน

en: Week
th: 1 อาทิตย์

en: Day
th: วัน

en: Start date
th: วันที่เริ่มต้น

en: End date
th: วันที่สิ้นสุด

en: Other
th: อื่นๆ

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Create content
th: สร้างเนื้อหา

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Save settings
th: บันทึกค่า

en: Protocol
th: โปรโตคอล

en: Topic
th: หัวเรื่อง

en: Your message has been sent.
th: ข้อความของคุณถูกส่งเรียบร้อยแล้ว

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Standard
th: มาตรฐาน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Protected
th: มีการป้องกัน

en: User status
th: สถานะของผู้ใช้

en: Select
th: เลือก

en: Space
th: ช่องว่าง

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Member
th: สมาชิก

en: Add @type
th: เพิ่ม @type

en: Firstname
th: ชื่อ

en: Lastname
th: นามสกุล

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Allow settings
th: อนุญาตให้การตั้งค่า

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Secondary menu
th: เมนูรอง

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Footer first
th: ท้ายส่วนแรก

en: Footer second
th: ท้ายส่วนที่สอง

en: Footer third
th: ท้ายส่วนที่สาม

en: Primary menu
th: เมนูหลัก

en: Footer fourth
th: ท้ายส่วนที่สี่

en: Featured top
th: เมนูแนะนำด้านบน

en: Featured bottom first
th: แถบเมนูแนะนำด้านล่างแถบแรก

en: Featured bottom second
th: แถบเมนูแนะนำด้านล่างแถบที่สอง

en: Featured bottom third
th: แถบเมนูแนะนำด้านล่างแถบที่สาม

en: Footer fifth
th: ท้ายส่วนที่ห้า
