Living Spaces (1.0.0-alpha2) - en to he translation catalogue (161 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Pages
he: עמודים

en: Add space
he: להוסיף רווח

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Content
he: תוכן

en: Username
he: שם משתמש

en: Private
he: פרטי

en: Groups
he: קבוצות

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Manager
he: מנהל

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Public
he: ציבורי

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Date
he: תאריך

en: Links
he: קישורים

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Number
he: מספר

en: - None -
he: - ללא -

en: Hierarchy
he: היררכיה

en: Parent
he: אב

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Export
he: יצוא

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Time
he: זמן

en: Access
he: הרשאות גישה

en: View
he: צפיה

en: Path
he: מיקום

en: Modules
he: רכיבים

en: Menu
he: תפריט

en: Notes
he: הערות

en: Event
he: אירוע

en: You are not authorized to access this page.
he: אין לך הרשאות גישה לדף הזה.

en: Picture
he: תמונה

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Active
he: פעיל

en: Access denied
he: הגישה חסומה

en: Page title
he: כותרת דף

en: Page
he: דף

en: User picture
he: תמונת פרופיל

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Roles
he: תפקידים

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Location
he: מיקום

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: Last login
he: התחבר לאחרונה

en: Month
he: חודש

en: Fax
he: פקס

en: Address
he: כתובת

en: Desc
he: יורד

en: Members
he: חברים

en: General
he: כללי

en: Calendar
he: לוח שנה

en: group
he: קבוצה

en: Week
he: שבוע

en: Day
he: יום

en: Events
he: אירועים

en: Start date
he: תאריך התחלה

en: End date
he: תאריך סיום

en: Other
he: אחר

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: User login
he: כניסה

en: Create content
he: יצירת תוכן

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Page Title
he: כותרת הדף

en: Save settings
he: שמירת הגדרות

en: Notifications
he: הודעות

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Department
he: מחלקה

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: Topic
he: נושא

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: Blocked
he: חסום

en: Changed
he: השתנה

en: Standard
he: רגיל

en: User name
he: שם משתמש

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Join
he: הצטרף

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Privacy
he: פרטיות

en: Protected
he: מוגן

en: User status
he: סטטוס המשתמש

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: Administrators
he: מנהלים

en: Until
he: עד

en: Export data
he: יצוא נתונים

en: Index
he: אינדקס

en: Permission
he: הרשאה

en: Space
he: רווח

en: Administrator
he: מנהל

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Member
he: חבר

en: Add @type
he: הוספת @type

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Spaces
he: מרחבים

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Allow settings
he: לאפשר הגדרות

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Secondary menu
he: תפריט משני

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Main page content
he: תוכן

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Group type
he: סוג קבוצה

en: Highlighted
he: מובלט

en: Bulk update
he: עדכון גורף

en: - Select a value -
he: - בחירה -

en: Asc
he: סדר עולה

[ctx: Entity type group]
en: Content
he: תוכן

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
he: א'

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
he: ב'

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
he: ג'

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
he: ד'

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
he: ה

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
he: ו'

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
he: ש'

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Website feedback
he: משוב על האתר
