Living Spaces (1.0.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (193 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Pages
pl: Strony

en: Add space
pl: Wstaw spację

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Content
pl: Zawartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Private
pl: Prywatne

en: Groups
pl: Grupy

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: List
pl: Lista

en: Subject
pl: Tytuł

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Manager
pl: Zarządzający

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Public
pl: Publiczna

en: Action
pl: Akcja

en: On
pl: Włączony

en: Tags
pl: Tagi

en: Changelog
pl: Lista zmian

en: Date
pl: Data

en: Links
pl: Odnośniki

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Number
pl: Liczba

en: - None -
pl: - Brak -

en: Hierarchy
pl: Hierarchia

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Time
pl: Czas

en: Access
pl: Dostęp

en: View
pl: Widok

en: Path
pl: Ścieżka

en: Modules
pl: Moduły

en: Section
pl: Sekcja

en: Notes
pl: Notatki

en: Event
pl: Termin

en: You are not authorized to access this page.
pl: Brak uprawnień do przeglądania tej strony.

en: Picture
pl: Obraz

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Contact
pl: Kontakt

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Access denied
pl: Odmowa dostępu

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: User picture
pl: Obraz użytkownika

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Off
pl: Wyłączony

en: Header
pl: Nagłówek

en: To
pl: Do

en: From
pl: Od

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Published
pl: Opublikowane

en: Location
pl: Położenie

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: URL alias
pl: Alias URL

en: Member since
pl: Członek od

en: Last login
pl: Ostatnie logowanie

en: Month
pl: Miesiąc

en: Fax
pl: Faks

en: Address
pl: Adres

en: Desc
pl: Malejąco

en: Members
pl: Członkowie

en: General
pl: Ogólne

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: group
pl: grupa

en: Week
pl: Tydzień

en: Day
pl: Dzień

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Other
pl: Inne

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Create content
pl: Dodaj zawartość

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Template
pl: Szablon

en: Profile
pl: Profil

en: Page Title
pl: Tytuł strony

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Protocol
pl: Protokół

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Gender
pl: Płeć

en: Male
pl: Mężczyzna

en: Female
pl: Kobieta

en: Birthday
pl: Urodziny

en: Department
pl: Departament

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Topic
pl: Temat

en: Circles
pl: Okręgi

en: Your message has been sent.
pl: Wiadomość została wysłana.

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Standard
pl: Standardowe

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Join
pl: Dołącz

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Privacy
pl: Prywatność

en: Protected
pl: Chroniony

en: User status
pl: Status użytkownika

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Select
pl: Wybierz

en: Until
pl: Do

en: Export data
pl: Eksport danych

en: Index
pl: Indeks

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Sections
pl: Sekcje

en: Space
pl: Odstęp

en: The group has been added.
pl: Grupa została dodana.

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Add @type
pl: Dodaj @type

en: Entity type
pl: Typ encji

en: New name
pl: Nowa nazwa

en: Bundles
pl: Zestawy

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: Notify user
pl: Powiadom użytkownika

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Access settings
pl: Ustawienia dostępu

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Your virtual face or picture.
pl: Twoje zdjęcie lub obraz.

en: Allow settings
pl: Zezwól na ustawienia

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Manage members
pl: Zarządzaj członkami

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Employee
pl: Pracownik

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: No people available.
pl: Brak dostępnych osób.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Group type
pl: Typ grupy

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pl: Wystąpił błąd w trakcie wykonywania @operation z argumentami : @args

en: Bulk update
pl: Aktualizacja masowa

en: - Select a value -
pl: - Wybierz wartość -

en: Capacity
pl: Pojemność

en: Group content
pl: Grupowa zawartość

en: Group permission
pl: Uprawnienia grupy

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Wrapper class
pl: Klasa elementu nadrzędnego

en: Group membership
pl: Członkostwo grupy

en: Entity types
pl: Typy encji

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: Group overview
pl: Przegląd grupy

[ctx: Entity type group]
en: Content
pl: Zawartość

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
pl: Niedz.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
pl: Pon.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
pl: Wt.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
pl: Śr.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
pl: Czw.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
pl: Pią.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
pl: Sob.

en: Site header
pl: Nagłówek strony

en: Default comments
pl: Domyśle komentarze

en: Allows commenting on content
pl: Pozwala komentować zawartość

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść

en: Website feedback
pl: Informacja zwrotna na temat strony.

en: Basic HTML
pl: Podstawowy HTML

en: Restricted HTML
pl: Ograniczony HTML
