Living Spaces (1.0.0-alpha2) - en to el translation catalogue (150 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Pages
el: Σελίδες

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Public
el: Δημόσιες

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Number
el: Αριθμός

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Hierarchy
el: Ιεραρχία

en: Parent
el: Γονέας

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Time
el: Ώρα

en: Access
el: Πρόσβαση

en: View
el: Προβολή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Modules
el: Μονάδες

en: Menu
el: Μενού

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Event
el: Συμβάν

en: You are not authorized to access this page.
el: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: Picture
el: Εικόνα

en: User
el: Χρήστης

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Access denied
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Month
el: Μήνας

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Desc
el: Φθί

en: General
el: Γενικά

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Day
el: Ημέρα

en: Events
el: Γεγονότα

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Other
el: Άλλο

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: User login
el: Είσοδος

en: Create content
el: Υποβολή ύλης

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Profile
el: Προφίλ

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Protocol
el: Πρωτόκολλο

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Gender
el: Γένος

en: Birthday
el: Γενέθλια

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Topic
el: Θέμα

en: Your message has been sent.
el: Το μήνυμά σας στάλθηκε.

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Standard
el: Βασικό

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Privacy
el: Ιδιωτικότητα

en: Protected
el: Προστατευμένο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Permission
el: Άδεια

en: Space
el: Διάστημα

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Add @type
el: Προσθήκη @type

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Your virtual face or picture.
el: Το εικονικό σας πρόσωπο ή εικόνα.

en: Page top
el: Κορυφή σελίδας

en: Page bottom
el: Βάση σελίδας

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Secondary menu
el: Δευτερεύον μενού

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: No people available.
el: Κανένας διαθέσιμος χρήστης.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: - Select a value -
el: - Επιλέξτε μία τιμή -

en: Asc
el: Αύξ

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: Primary menu
el: Κύριο μενού

[ctx: Entity type group]
en: Content
el: Περιεχόμενο

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
el: Κυρ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
el: Δευ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
el: Τρι

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
el: Τετ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
el: Πεμ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
el: Παρ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
el: Σαβ

en: Site header
el: Κεφαλίδα ιστοσελίδας

en: Default comments
el: Προεπιλεγμένα σχόλια

en: Allows commenting on content
el: Επιτρέπει τον σχολιασμό στο περιεχόμενο

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: Website feedback
el: Σχόλια για τον ιστότοπο

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς
